Ви можете підписатись на поштову розсилку новин або іншої цікавої та корисної інформації
Захисний код*:
відписатись
18.05.2017
a
a
a
В Адміністрації Держприкордонслужби з польською стороною обговорили питання взаємодії, в тому числі проблематику черг

11 травня в Адміністрації Державної прикордонної служби України відбулася зустріч першого заступника Голови Держприкордонслужби Василя Серватюка з  радником Посольства – офіцером зв’язку Прикордонної варти Республіки Польща в Україні Маріушем Зарецьким.

Під час зустрічі обговорювалися питання покращення взаємодії між прикордонними відомствами двох країн, перш за все упередження черг на спільному кордоні. Незважаючи на те, що це питання напряму не відноситься до компетенції прикордонників, напередодні запровадження безвізового режиму для громадян України Держприкордонслужба постійно виступає з ініціативою вирішення цієї проблематики.

Зокрема, Василь Серватюк та Маріуш Зарецький  говорили про покращення прикордонної інфраструктури та завчасного обміну інформацією. Крім того, було піднято питання запровадження спільних експериментів, серед яких елементи спільного патрулювання в пунктах пропуску. Ці заходи направлені на недопущення та локалізацію можливих нестандартних ситуацій, а також моніторинг причин виникнення черг з метою спільного реагування.

Наприкінці зустрічі сторони обговорили порядок денний майбутньої Конференції Головних Прикордонних Уповноважених України та Республіки Польща, яка запланована влітку у Львові.

Варто зазначити, що прикордонне відомство вживає усі можливі заходи, аби забезпечити безпеку та комфорт осіб, які перетинають кордон, незважаючи на те, що кількість осіб і транспортних засобів постійно зростає та суттєво перевищує проектні спроможності пунктів пропуску.

Тому, за ініціативою прикордонного відомства запроваджено експеримент з розмежування смуг руху транспорту перед пунктами пропуску «Рава-Руська» та «Краківець». Він передбачає відокремлення напрямків для транспортних засобів української та іноземної реєстрації, які прямують з України. Незабаром експеримент розпочнеться і  перед пунктом  пропуску  «Ягодин», що дасть змогу суттєво розвантажити українсько-польську ділянку.